BESKID WYSPOWY. TYMBARK.

 

W spotkaniach Szlaków Papieskich na Franciszkanskiej 3 bierze od lat udział delegacja
z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS " Strzelec " OSW w Tymbarku. Młodzież zaciąga wartę honorową przy pomniku św. Jana Pawła II na dziedzińcu Kurii w czasie składania zniczy i kwiatów, a następnie w kaplicy (zobacz relacje: www.szlakipapieskie.pl)
Wartę zaciągają Strzelcy także na najwyższym szczycie Beskidu Wyspowego – Mogielnicy w rocznice papieskie: śmierci i wyboru na papieża.
Warto wspomnieć, że w bieżącym roku jednostka obchodzi jubileusz XXV - lecia
reaktywacji Związku Strzeleckiego " Strzelec " - Organizacji Społeczno Wychowawczej
w Tymbarku.
Otrzymaliśmy prezentowane zdjęcia z tegorocznej warty przy krzyżu papieskim.

Za zaangażowanie dla sprawy Szlaków Papieskich wyrazy uznania i serdeczne podziękowanie.

 

Urszula Własiuk

 

 
 

Tymbark - Mogielica

 

Strzelcy Pamiętają o Wielkim Polaku

Byli pod krzyżem Papieskim ... Jak co roku, aby uczcić rocznicę śmierci Wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II, grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN w dniu 04 kwietnia 2018 roku pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze. Pobytem w górach tymbarscy Strzelcy uczcili również XXV rocznicę reaktywacji Związku Strzeleckiego „ Strzelec „ OSW w Tymbarku / 02 kwietnia 1993 r/.
W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas piękną, wiosenną aurą – mówi sierż. ZS Józef Banach z tymbarskiego Strzelca. W skupieniu oddaliśmy cześć Wielkiemu Polakowi w XIII rocznicę śmierci, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców i prosiliśmy Pana Boga za wstawiennictwem Naszego Papieża o dalsze błogosławieństwo dla członków Strzelca w 25 rocznicę reaktywacji Związku – kończy Józef Banach, inicjator akcji pieszych wędrówek pamięci JP II na górę Mogielica.
Przypomnijmy, że z Tymbarku biegnie jedna z nitek Szlaku Papieskiego przez górę Łopień do Chyszówek. W lutym 1954r. przyszły papież z grupą fizyków krakowskich wędrował na nartach z Tymbarku przez Łopień, Mogielicę, Rzeki, Kudłoń do Koniny.
W ten sposób gmina Tymbark dołączyła do innych, które realizują apel Ojca Świętego: "Pilnujcie mi tych szlaków, oznaczcie mi te ścieżki".

 

Robert Nowak

 


Autor zdjęć:

 
 

"Gwiazdka Cieszynska" o spotkaniu na Franciszkanskiej 3

 Relacja 1

Relacja 2

 

 
 
 

 

 

 


Autor zdjęć:

 
 

Fundacja Szlaki Papieskie u Metropolity krakowskiego

 

W sobotę przed Niedzielą Palmową, 24 marca, twórcy, opiekunowie i przyjaciele Szlaków Papieskich z całej Polski uczestniczyli w dorocznym spotkaniu z Patronem honorowym - abp. Markiem Jędraszewskim metropolitą krakowskim.
Ksiądz Arcybiskup odprawił Mszę św. koncelebrowaną i wygłosił homilię. Druga cześć spotkania odbyła się przy Oknie Papieskim.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i filmowej,
opublikowanej na stronie archidiecezji krakowskiej.

Relacja

 

 
 
 
first prev 1 z 12 next last