Tymbark - Mogielica 2019

 

Byli pod krzyżem Papieskim ... Jak co roku, aby uczcić rocznicę śmierci Wielkiego rodaka Ojca Świętego  Jana Pawła II, grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN,  w dniu 02 kwietnia 2019 roku pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową  oraz zapalić znicze.
   
W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas słoneczną , wiosenną aurą – mówi sierż. ZS Józef Banach z tymbarskiego Strzelca, inicjator akcji pieszych wędrówek pamięci JP II na górę Mogielica. W skupieniu oddaliśmy cześć Wielkiemu Polakowi w XIV rocznicę śmierci, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców.

 

Robert Nowak

 

 
 

Spotkanie Szlaków Papieskich na ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie

 


23 marzec 2019

Spotkanie Szlaków Papieskich

 

 


Autor zdjęć: Tadeusz Własiuk

 
 

WARSZAWA. Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 

11 listopada w programie TVN Turbo „Samochód marzeń: kup i zrób” Adam Klimek przedstawił wykonaną przez siebie replikę jedynego auta, którego właścicielem był Jan Paweł II, oraz proces jej powstawania. W tym samym dniu replika została przekazana Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Chociaż Jan Paweł II nigdy nie posiadał prawa jazdy, od 1958 roku był właścicielem samochodu „Warszawa” M-20, który służył przyszłemu papieżowi prawie 20 lat. Dla wygody kierowca Józef Mucha zamontował przy tylnym siedzeniu lampkę umożliwiającą czytanie podczas podróży.

Podziękowanie, otrzymane z Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

Szanowna Pani Urszulo,
Po intensywnych przygotowaniach do uroczystych obchodów 11 listopada mam przyjemność napisać do Pani podziękowanie za wszelką pomoc w tym za pomoc w uzyskaniu praw do publikacji zdjęć. Nasza replika Warszawy M-20 Karola Wojtyły została odsłonięta 10 listopada pod FSO Żerań w 67 rocznicę rozpoczęcia produkcji, a następnie 11 listopada przed Świątynią Opatrzności Bożej.
Przesyłam link do Dzień Dobry TVN gdzie zrelacjonowano odsłonięcie Warszawy.
https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/replika-samochodu-jana-pawla-ii,278784.html

Proszę o przekazaniu materiału Pani Znajomym i osobom które za Pani pośrednictwem nam pomogły. Dawid Machaj
Zdjęcia z programu:
https://discovery.box.com/s/m5w9itvyq2w8zn18lw3u46nwf2x1ng7s

 

 


Autor zdjęć: Maria Tarnowska

 
 

Kasina Wielka. Dąb Niepodległości "Stanisław"

 

Zasadzenie Dębu Niepodległości "Stanisław" na cześć gen. Stanisława Maczka, który w tej okolicy walczył w pierwszych dniach września 1939 z niemiecką nawałą, nacierającą od Orawy w stronę Krakowa, było wspólną inicjatywą Urzędu Gminy Mszana Dolna i Fundacji Szlaki Papieskie.
Drzewko zostało zasadzone 14 XI 2018 na Polanie Mogiła przy istniejącym tam pomniku, upamiętniającym ofiary bitwy nad Kasiną Wielką.
Obecni byli Wójt p.Bolesław Żaba, Urszula J. Własiuk prezes Fundacji SP z meżem Tadeuszem, ks.prał. Stefan Misiniec, radni, sołtys z Kasiny Wielkiej, oraz delegacja młodzieży ze szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Panią v-ce Dyrektor.

 

 

 
 

NOWY TARG. Szlaki Papieskie w Związku Podhalan

 

Na zaproszenie Związku Podhalan Oddział Nowy Targ, 16 X 2018 prezes Fundacji Szlaki Papieskie Urszula J.Własiuk wygłosiła prelekcję na temat Szlaków Papieskich – ich organizacji i przesłaniu. Spotkanie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

 

 
 
 
first prev 1 z 16 next last