BESKIDZKIE CAMINO - Zaproszenie

 

Na ten Papieski Szlak zwany Beskidzkie Camino zapraszamy każdego kto wędrówki górami uwielbia, w górach znajduje odpoczynek i wszelkie jego uroki. Każdego, kto w górach widzi potęgę Stwórcy. Każdego, kto w ciszy gór pragnie się modlić. Wyruszamy już 16 maja 2021 r. Zbiórka w Słopnicach -Zaświerczu przy mostku o godz. 4.25.
Niezbędne wskazówki, modlitwa na drogę i o 4.30 ruszamy z Beskidu Wyspowego przez Gorce na Podhale do Ludźmierza. Trasa liczy 50 km. Kto jest "przerażony" odległością może ją skrócić dołączając na trasie w dowolnym miejscu np. w Lubomierzu skąd trasa liczy tylko 30 km i nie jest wymagająca.
Należy zabrać ze sobą jedzenie, wodę, pelerynę i ubrać dobre buty. Każdy uczestnik wędruje na własną odpowiedzialność.
Istnieje możliwość powrotu BUS-em. Więcej informacji pod nr tel 696 323 303.
Nasze trudy pielgrzymowania ofiarujemy za naszą Ojczyznę i o ustanie pandemii.

Serdecznie zapraszamy.

BESKIDZKIE CAMIO to jednodniowy przemarsz od 4.30 ze Słopnic - Zaświercza przez Mogielicę (1171), Jasień (1062), Lubomierz-Rzeki, Dolina Kamienicy - Papieżówka, przełęcz Borek, Turbacz, Nowy Targ i ok. godz. 17.40 Ludźmierz.

 

 

 
 

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA. POSWIECENIE TABLICY KARD. MARIANA JAWORSKIEGO

 


przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego,umieszczonej nad miejscem wiecznego spoczynku "Kardynała Kalwaryjskiego" w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej odbędzie się w piątek 21 maja 2021 r. po Mszy Świętej o godz.17.00

 

 
 
 

Wielkanoc 2021

 

Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, ofiarował Swoje życie, cierpienia i Śmierć na Krzyżu za zbawienie wszystkich ludzi, prosił Ojca o darowanie win Swoim oprawcom. Jego Śmierć na Górze Kalwarii, wydawała się świadkom Wydarzenia – końcem ostatecznym. A jednak, wbrew wątpiącym, spełniła się zapowiedź – rozbłysło światło Zmartwychwstania. Jego moc przez tysiąclecia umacnia Kościół, utrwala naukę Ewangelii, pomaga wyznawcom Chrystusa mieć nadzieję na życie wieczne i doświadczać uczucia radości, jaką przeżywali uczniowie, widząc Zmartwychwstałego.
W czasach światowej pandemii nie poddawajmy się przygnębieniu, smutkowi i rozdrażnieniu. Zaufajmy słowom Jezusa: Ja jestem! i z nich czerpmy siłę przetrwania, czego serdecznie życzy –

 

Zarząd Fundacji Szlaki Papieskie

 

 
 

TEGOROCZNA PASTERKA NOWOROCZNA Z KAPLICY ARCYBISKUPÓW KRAKOWSKICH

 

PASTERKA NOWOROCZNA

 

Zarząd Fundacji Szlaki Papieskie

 
 
 

W TVP3 Kraków...

 

O godz. 18.55 w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie emitowany film o Szlakach Papieskich

 

Zarząd Fundacji Szlaki Papieskie

 
 
 
first prev 1 z 25 next last