Turbacz 2017

 

Zachęcamy do jesiennej wędrówki na Turbacz, na Polanę Filasową, do Szałasowego Ołtarza, gdzie jak co roku, w trzecią niedzielę września (w tym roku 17 IX) o godzinie 12.00 rozpocznie się doroczna Msza Święta, zamykająca sezon turystyczny na Szlakach Papieskich.
Organizatorami są jak zwykle Parafia w Klikuszowej, Fundacja Szlaki Papieskie i Duszpasterstwo Turystyczne na Turbaczu.

Pogoda powinna dopisać - prognozy są zachęcające.
Do zobaczenia!

 

 
 
 

Musical KAROL o życiu Papieża w Łodzi i Gdańsku

 

Po wielkim sukcesie światowej premiery musicalu "Karol" w Krakowie (owacja na stojąco 9 tys. widzów), zapraszamy na kolejne spektakle pierwszego polskiego musicalu o życiu Św. Jana Pawła II: w Łodzi (20 października 2017) oraz Gdańsku (12 listopada 2017). Wystąpią m.in. Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy, Agnieszka Kaczorowska oraz Jacek Kawalec (w roli Ojca Świętego).

Musical "Karol" to wielkie widowisko taneczne, aktorskie i wokalne, stworzone na podstawie biografii Jana Pawła II. Musical jest niezwykłą, utrzymaną w konwencji muzyki współczesnej, opowieścią o życiu Papieża-Polaka i polskiej historii XX wieku.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia niezwykłego widowiska z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Szczegółowe informacje na stronie
Info

Bilety już dostępne Bilety

Zapraszamy na spektakle musicalu "Karol" w Łodzi (Atlas Arena) i Gdańsku / Sopocie (Ergo Arena):Spektakle

Kontakt w sprawie biletów:
Musical "Karol"
Biuro Obsługi Widowni
kom. 607-035-169
bilety@spektakl-karol.pl

 

 
 
 

HUCISKO. Kolejowy Szlak Papieski w Beskidach

 

Kolej Beskidzka

 

 

 
 

Odrowąż Podhalański - Żeleźnica. Msza święta na Szlaku Papieskim

 

Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Odrowążu z proboszczem
Ks. Janem Luberdą, oraz Związek Podhalan,
zapraszają na Mszę św. polową przy kapliczce św. Jana Pawła II na Żeleźnicy (912 m n.p.m.)
20 sierpnia 2017 o godz. 15.30

Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Bogdan Kordula dyrektor Caritasu Archidiecezji Krakowskiej

 

 


Autor zdjęć: MotoPodhale.info

 
 

Zmarła siostra Eufrozyna, sekretarka Jana Pawła II

 

Zmarła siostra Eufrozyna, sercanka, która przez 11 lata pracowała w sekretariacie kard. Karola Wojtyły, a przez kolejnych 27 posługiwała Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II jako osobista sekretarka. Miała 92 lata, z czego 64 przeżyła w zgromadzeniu zakonnym.

Teresa Aniela Rumian urodziła się 7 listopada 1925 r. w Raciborowicach. Po ukończeniu studiów uniwersyteckich na wydziale farmacji 21 listopada 1953 r. wstąpiła do Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego gdzie przyjęła imię zakonne Eufrozyna. Pierwszą profesję zakonną złożyła 2 sierpnia 1955 r., a wieczystą 2 sierpnia 1961 r. w Krakowie. Złoty jubileusz życia zakonnego obchodziła 29 czerwca 2005 r. w domu generalnym w Krakowie.

W latach 1967–1978 pracowała w sekretariacie Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, a od 1978 do 2005 r. w Watykanie posługiwała Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II jako Jego sekretarka osobista.

Po powrocie do Polski w 2005 r. kontynuowała pracę sekretarki do 2014 r. w biurze Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Od 21 maja 2014 r. ze względu na stan zdrowia zamieszkała we wspólnocie sióstr sercanek w Domu Macierzystym w Krakowie.

W maju 2004 r. w obecności Ojca Świętego Jana Pawła II w Watykanie otrzymała nominację na stopień kapitana wręczoną przez ks. abpa Sławoja Leszka Głodzia, wówczas biskupa polowego Wojska Polskiego. W 2006 r. została mianowana przez Ministra Obrony Narodowej na wyższy stopień wojskowy – majora. Medal „Pro Memoria”, jego dyplom i nominację na stopień majora wręczył Siostrze Eufrozynie ks. bp Tadeusz Płoski, ówczesny biskup polowy Wojska Polskiego.

S. Eufrozyna Teresa Rumian, zawsze wierna Bogu, pokorna, ofiarna, pracowita, kompetentna w pracy zawodowej, pełna dobroci i życzliwości wobec każdego człowieka, zmarła w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP, 14 sierpnia 2017 r. w Szpitalu Wojskowym w Krakowie.

Msza pogrzebowa odbędzie się w piątek 18 sierpnia o godz. 10:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przy ul. Garncarskiej 24. Ciało zmarłej siostry zostanie złożone w grobowca Zgromadzenia Sióstr Sercanek na Cmentarzu Rakowickim.


Za: Archidiecezja Krakowska.pl

 

 
 
 
first prev 1 z 9 next last