TURBACZ. WRZEŚNIOWE SPOTKANIE PRZY SZAŁASOWYM OŁTARZU

 

Fundacja Szlaki Papieskie, Parafia pw. św. Marcina w Klikuszowej oraz Ośrodek Duszpasterski przy kaplicy Partyzanckiej na Polanie Rusnakowej zapraszają tradycyjnie w trzecią niedzielę września na coroczną Mszę świętą na zakończenie sezonu turystycznego na Szlakach Papieskich 15 września (niedziela), godz. 12.00 (Anioł Pański) przy Szałasowym Ołtarzu Księdza Karola Wojtyły na Polanie Filasowej.

 

 

 
 

Podziękowanie Abpa Marka Jędraszewskiego dla pielgrzymów i wszystkich wiernych

 

Strona Archidiecezji Krakowskiej

“Najdrożsi, wasza 39. Piesza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę była wypełniona – jak zwykle – waszą osobistą modlitwą i licznymi ważnymi sprawami, które nieśliście ze sobą, aby je przedstawić naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej. Pośród pielgrzymiego trudu nieśliście także najróżniejsze intencje, które przekazywali wam wasi bliscy i znajomi.
Od samego początku, od chwili wyruszenia Pielgrzymki z Wawelu w ubiegły wtorek 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, zaczęła się także wasza pielgrzymkowa modlitwa, podczas której za przyczyną Matki Bożej przestawialiście Panu Bogu wielką sprawę Kościoła w Polsce, a równocześnie wielką sprawę polskiego narodu, który od pewnego czasu znajduje się pod ogromną presją ideologii LGBT. Wiem, że bardzo modliliście się zwłaszcza wczoraj, łącząc się duchowo z tymi licznymi naszymi Rodakami, którzy przybyli z różnych stron naszego Kraju, aby na skwerze przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie o godz. 15.oo. wspólnie z krakowianami odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz tajemnice radosne różańca świętego. Wiem również, że o tej samej porze modlono się w różnych kościołach i kaplicach zarówno w Krakowie, jak i wielu miejscach naszej Ojczyzny, a także poza jej granicami.
Pragnę więc dzisiaj, stąd, z Jasnej Góry, od Matki Boskiej Zwycięskiej, bardzo serdecznie podziękować wszystkim wiernym świeckim, pomysłodawcom i organizatorom tego wielkiego wydarzenia, a także wszystkim osobom, które w ostatnich dniach poprzez swoją modlitwę, pokutę, listy i inne znaki pamięci wyrażali solidarność ze mną, i które wczorajszą wspólną modlitwą dali wyraz swej odpowiedzialnej i głębokiej miłości do Kościoła i do naszej ukochanej Ojczyzny. Bóg zapłać! Bóg zapłać Księżom Kardynałom, Arcybiskupom i Biskupom, kapłanom, osobom życia konsekrowanego, wszystkim wiernym świeckim za to wczorajsze szlachetne zjednoczenie się w obronie najświętszych spraw.
Jednocześnie proszę was gorąco: czuwajcie! Zgodnie ze słowami Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie!” (Łk 12, 35), nie pozwólcie na to, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Wszędzie, gdzie się znajdujemy, musimy dawać świadectwo naszego jednoznacznego sprzeciwu wobec wszelkich usiłowań, których celem jest deprawacja polskiego narodu. Brońmy siebie! Brońmy naszej autentycznej wolności! Brońmy naszej Ojczyzny! Brońmy Kościoła w naszej Ojczyźnie!
I jak niegdyś śpiewali konfederaci barscy, tak również my dzisiaj uroczyście oświadczamy wobec wszystkich: „Nigdy z królami [ani z innymi próbującymi nas zniewolić władcami tego świata] nie będziem w aljansach,/ Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi;/ Bo u Chrystusa my na ordynansach/ – Słudzy Maryi!”.

 

+ Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski

 
 
 

Przyjdź i stań w obronie abp Jędraszewskiego. Wiec poparcia dla metropolity krakowskiego!

 

Środowiska lewicowe zaatakowały abp Marka Jędraszewskiego za słowa o ideologii LGBT. Padają ohydne słowa pod adresem duchownego, który powiedział to co myśli wielu Polaków. Dlatego w najbliższą sobotę (10 sierpnia) o godz. 15.00 organizowany jest w Krakowie wiec poparcia dla abp Jędraszewskiego.
Podczas kazania w bazylice Mariackiej w Krakowie wygłoszonego w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego metropolita krakowski podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.
"Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa" - stwierdził.
Za to został bezpardonowo zaatakowany przez środowiska wspierające ideologię LGBT. Nie zabrakło również podobnych głosów polityków opozycji.
Z kolei prezydent Andrzej Duda podkreślił, że metropolita krakowski mówił o ideologicznym starciu. "Abp Marek Jędraszewski ma ogromny szacunek do człowieka, chyba nikt w to nie wątpi" - tłumaczył prezydent Duda.
Ataki na abp Jędraszewskiego przyjęte zostały z oburzeniem przez wielu Polaków. Dlatego organizują - przy współudziale Klubów Gazety Polskiej - wiec poparcia dla krakowskiego metropolity.

SOBOTA (10 SIERPNIA) GODZINA 15.00
FRANCISZKAŃSKA 3, KRAKÓW
PRZYJDŹ I WESPRZYJ ABP JĘDRASZEWSKIEGO

 

 
 
 

ZAPROSZENIE NA SKAŁKĘ DO WOJTYŁOWEJ GAZDÓWKI

 

 

 

 
 

BOŻE CIAŁO NA TURBACZU

 

Kapelan Turbacza - Ks. Kazimierz Dadej SCJ zaprasza do uczestniczenia w uroczystości Bożego Ciała:
- o godz. 11.00 - Msza Święta przy Szałasowym Ołtarzu Księdza Karola Wojtyły na Polanie Filasowej pod szczytem Turbacza
- procesja do czterech ołtarzy
- zakończenie procesji przy Kaplicy Matki Bożej Leśnej na Polanie Rusnakowej

 

 
 
 
first prev 1 z 18 next last