TURBACZ 2022; SZAŁASOWY OŁTARZ ks.KAROLA WOJTYŁY

 

Związek Podhalan z Klikuszowej,Fundacja Szlaki Papieskie, Parafia pw. św. Marcina w Klikuszowej oraz Ośrodek Duszpasterski przy kaplicy Partyzanckiej na Polanie Rusnakowej zapraszają na coroczną Mszę świętą, odprawianą tradycyjnie w trzecią niedzielę września na zakończenie sezonu turystycznego na Szlakach Papieskich;
w tym roku 18 września, godz. 12.00 (Anioł Pański).
Mamy nadzieję, że będzie pogoda i po pandemii uda się nam spotkać bez przeszkód, aby modlitewnie wspomniec naszego umiłowanego Rodaka św. Jana Pawła II.

 

Zarzad i Rada Fundacji Szlaki Papieskie

 
 
 

Zaproszenie na VI BESKIDZKIE SURSUM CORDA

 

Wędrówkę rozpoczniemy w sobotę 10 września 2022 mszą św. na którą serdecznie zapraszamy do Tymbarku, na godz. 6.30. Msza św. sprawowana będzie w intencji wszystkich uczestników i ich rodzin. Po mszy św. ok. godz. 7.10 przejazd busem (koszt 20 zł) do Lubomierza -Rzek na polanę Trusiówka. Z polany podejdziemy do Papieżówki gdzie po odśpiewaniu ukochanej Barki Jana Pawła II i zapaleniu znicza ku czci Świętego o godz. 8.00 wyruszymy przez Jasień, Mogielicę, Łopień do Tymbarku.
Trudy pielgrzymowania zawsze ofiarujemy za naszą Ojczyznę i tym razem tak samo będzie prosząc o pokój w ojczyźnie i na Ukrainie, o pokój serca dla agresorów.
Wędrówka ma charakter pielgrzymkowy. Każdy uczestnik wędruje na własną odpowiedzialność wzorem EDK.
Prosimy o zabranie flag papieskich (żółto - białe), chusty w kolorze żółtym, wodę wraz z jedzeniem, wygodne buty i plecak pełen radości. Info pod nr tel 696 323 303.

Papieżówka to budynek w dolinie rzeki Kamienica, przy zboczu Gorca, który pierwotnie pełnił funkcję schronu dla robotników leśnych. W sierpniu 1976 roku ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła mieszkał w nim przez dwa tygodnie, odbywając rekolekcje przed kongresem eucharystycznym w Stanach Zjednoczonych.

Opiekunem szlaku BESKIDZKIE SURSUM CORDA jest OSP Piekiełko.

 

Zarzad i Rada Fundacji Szlaki Papieskie

 

 
 

Wielkanoc 2022

 


Błogosławionych Świąt - życzą
Zarząd i Rada Fundacji Szlaki Papieskie

 

 

 
 

POŻEGNANIA na Szlaku Papieskim. BYSTRA KRAKOWSKA

 

22 grudnia zmarł nagle ks. kan. Tadeusz Krzyżak, proboszcz parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej (diec.bielsko-żywiecka).
28 grudnia Mszę św. pogrzebową odprawił w Bystrej Krakowskiej bp Piotr Greger w koncelebrze z licznie zgromadzonymi kapłanami.29 grudnia Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Roman Pindel, w bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Zmarły Kapłan spoczął na cmentarzu parafialnym w rodzinnym Hałcnowie.


Fundacja Szlaki Papieskie
30-698 Kraków
ul. Prof. Adama Bochnaka 2

Ekscelencjo, Księże Biskupie, Czcigodni Księża, Siostry, Szanowni Państwo -
Fundacja Szlaki Papieskie żegna dziś z wielkim żalem śp. ks. Tadeusza Krzyżaka, naszego wypróbowanego, wiernego Przyjaciela. Poznaliśmy się w roku 2014, gdy na pamiątkę wędrówek ks. Karola Wojtyły po szlakach Beskidu Śląskiego otwieraliśmy wspólnie pierwszy Szlak Papieski w tym rejonie, prowadzący od Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym, przez centrum Bystrej i Wilkowic na szczyt Klimczoka. Mieliśmy wtedy okazję poznać gościnność i serdeczność Księdza Tadeusza, jego wielkie oddanie sprawom św. Jana Pawła II. Przez wszystkie lata kontaktowaliśmy się dość często. Ksiądz uczestniczył zawsze w koncelebrze Mszy Świętej, odprawianej przez metropolitę krakowskiego - naszego patrona, w historycznej kaplicy arcybiskupów krakowskich, a rozpoczynającej doroczne spotkania w kurii członków Fundacji Szlaki Papieskie, twórców, przyjaciół i sympatyków Szlaków. Te spotkania wyraźnie go cieszyły, przyjeżdżał z grupą swoich parafian.
Był życzliwym pogodnym człowiekiem z wyobraźnią, otwartym i dobrym, i takim go zapamiętamy.
Dziś Szlaki Papieskie istnieją już w całej Polsce - jest w tym zasługa także ks. Tadeusza Krzyżaka.
Odpoczywaj w pokoju, drogi Księże Tadeuszu -

Prezes Fundacji Urszula J. Własiuk
Przewodniczący Rady Jerzy Rieger

Bystra Krakowska, 28 grudnia 2021

 

 
 
 

LIMANOWA. ŻEGNAMY KS. STANISŁAWA WOJCIESZAKA

 

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomosc o odejściu do Pana ks. Stanisława Wojcieszaka. Był zawsze z nami od dwudziestu lat, od czasu kształtowaniasię pomysłu Szlaków Papieskich po ich realizację. Niezwykle życzliwy, zaangażowany,
zawsze gotowy wesprzeć tę inicjatywę, tak docenianą przez sw. Jana Pawła II, która objęła wkrótce całąPolskę.
Szlaki Papieskie dzięki jego operatywności zyskały kilka miejsc na terenie Beskidu Wyspowego i Gorców, upamiętniające pobyty turystyczne ks. Karola Wojtyły w tych stronach: w Ochotnicy Dolnej, na Mogielicy i na Lubaniu a takze na Rynku w Limanowej.
Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Bedziemy pamiętać w modlitwie, z wdziecznoscią za Boży dar bycia z nami tego niezwykłego Kapłana.

Bożonarodzeniowa szopka przed domem ks.Stanisława

 

Zarzad i Rada Fundacji Szlaki Papieskie

 


Autor zdjęć: BEATA MALEC-SUWARA

 
 
first prev 1 z 28 next last